درحالی که بسیاری معتقدند ‏فوتبالیست‌های مطرح جهان بیشترین درآمد را دارند اما آنها در بین ۱۰ ورزشکار پردرآمد سال ۲۰۱۱ تنها سه نماینده دارند. این در حالی است که یک گلف باز با درآمد سالانه ۷۵ میلیون دلار در صدر است.به گزارش مهر، در این فهرست ۱۰ نفره نام فوتبالیست‌های نامداری چون “لیونل مسی”، “کریستیانو رونالدو” و “دیوید بکهام” دیده می‌شود که درآمدشان کمتر از ورزشکاران ثروتمندی است که در بسکتبال، گلف و تنیس فعال هستند. اسامی ۱۰ ورزشکار پردرآمد سال ۲۰۱۱ به شرح زیر است:

۱۰- لیونل مسی
درآمد: ۳۲.۳ میلیون دلار، رشته ورزشی: فوتبال، سن: ۲۴ سال
بهترین بازیکن فوتبال جهان در سال ۲۰۱۱ هم عملکرد درخشانی از خود به جای گذاشت. او در ۵۵ بازی ۵۳ گل به ثمر رساند و ‏‏۲۴ پاس گل برای هم تیمی‌هایش فراهم کرد. او همچنین عنوان بهترین گلزن رقابت‌های لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۱ را نیز از آن خود ‏کرد و با بارسا جام قهرمانی را بالای سر برد. او سالانه ۱۶ میلیون دلار از بارسا دستمزد دریافت می‌کند و ۱۶ میلیون دیگر را نیز ‏از تبلیغات و مارکتینگ بدست می‌آورد.

لیونل مسی

۹- میشاییل شوماخر
درآمد: ۳۴ میلیون دلار، رشته ورزشی: فورمول یک، سن: ۴۲ سال
قهرمان هفت دوره رقابت‌های فورمول یک جهان بار دیگر با تیم مرسدس به صحنه این رقابت‌ها بازگشت، البته بازگشت او چندان طبق ‏برنامه پیش نرفت و نتوانست عنوانی بهتر از نهمی کسب کند. با این حال با هفت عنوان قهرمانی، ۹۱ پیروزی و ۶۸ بار قرار گرفتن ‏در خط نخست کمتر کسی می‌تواند شایستگی‌های بهترین راننده فورمول تاریخ را زیر سئوال ببرد. شوماخر بیشتر درآمد خود را از ‏برندهای تبلیغاتی همچون ‏DVAG‏ و ‏Jet Set‏ کسب می‌کند.

میشاییل شوماخر

۸- الکس رودریگز
درآمد: ۳۵ میلیون دلار، رشته ورزشی: بیسبال، سن: ۳۶ سال
در سال ۲۰۰۰ الکس رودریگز با امضای قراردادی به ارزش ۲۵۲ میلیون دلار به پردرآمدترین بازیکن بیسبال تاریخ جهان مبدل ‏شد. رودریگز که یکی از بزرگترین بازیکنان بیسبال جهان محسوب می‌شود چندین عنوان قهرمانی جهان کسب کرده است. او در ‏سال ۲۰۰۷ قراردادی ۱۰ ساله به ارزش ۲۷۵ میلیون دلار با تیم “نیویورک یانکیز” به ثبت رساند و رکورد قبلی خود به عنوان ‏پردرآمدترین بازیکن بیسبال تاریخ را شکست.

الکس رودریگز

۷- کریستیانو رونالدو
درآمد: ۳۸ میلیون دلار، رشته ورزشی: فوتبال، سن: ۲۶ سال
کاپیتان تیم ملی پرتغال و ستاره باشگاه رئال مادرید دومین بازیکن پردرآمد فوتبال جهان است. سال گذشته او در ۵۴ بازی با پیراهن ‏رئال موفق شد ۵۳ گل به ثمر برساند و عنوان آقای گلی لالیگا را از آن خود کند. رونالدو بخش اعظمی از درآمد خود را از تبلیغات ‏کسب می‌کند. او در شبکه‌های اجتماعی هم یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌ها محسوب می‌شود، ستاره پرتغالی در فیسبوک ۲۶ ‏میلیون هوادار دارد و در توئیتر نیز سه میلیون نفر پست‌های او را دنبال می‌کنند.

کریستیانو رونالدو

۶- دیوید بکام
درآمد: ۴۰ میلیون دلار، رشته ورزشی: فوتبال، سن: ۳۶ سال
پردرآمدترین فوتبالیست جهان در سن ۳۶ سالگی است و به نظر می‌رسد به سال‌های پایانی فوتبال خود نزدیک می‌شود اما این پایان ‏دیوید بکام نیست. بعد از قرارداد پر سود پنج ساله بکهام با لس آنجلس گلکسی به نظر می‌رسد او قصد دارد فوتبالش را در فرانسه با ‏پاریسن ژرمن ادامه دهد. گفته می‌شود پاریسن ژرمن دستمزد ماهانه ۷۰۰ هزار پوند را برای او در نظر گرفته است. ستاره ‏انگلیسی بیشترین درآمد را از تبلیغات و مارکتینگ دارد و با توجه به اینکه المپیک ۲۰۱۲ نیز در لندن برگزار می‌شود بکهام بدون ‏شک میلیون‌ها دلار دیگر نیز به جیب خواهد زد.

دیوید بکهام

۵- فیل میکلسون
درآمد: ۴۶.۵ میلیون دلار، رشته ورزشی: گلف، سن: ۴۱ سال
با چهار عنوان بزرگ قهرمانی فیل میکلسون یکی از ستاره‌های گلف به حساب می آید. او در رده دومین گلف باز پردرآمد جهان ‏قرار دارد و به واسطه شهرت خود در این ورزش قراردادهای تبلیغاتی هنگفتی به امضا رسانده است. درآمد او از گلف در مقایسه با ‏در آمد او از تبلیغات برندهایی همچون ‏ExxonMobil، ‏Rolex، ‏Barclays، ‏Callaway Golf‏ بسیار ناچیز است.

فیل میکلسون

۴- راجر فدرر
درآمد: ۴۷ میلیون دلار، رشته ورزشی: تنیس، سن: ۳۰ سال
راجر فدرر مرد شماره ۴ تنیس جهان با ۶۷ عنوان قهرمانی، ۱۶ گرند اسلم و حتی یک مدال طلا در تنیس دو نفره المپیک بدون ‏شک یکی از بهترین تنیسورهای تاریخ به حساب می ‌ید. فدرر رکورددار بیشترین مدت زمان حضور در صدر رنکینگ بهترین ‏تنیسورهای جهان است. او در ۲۳۷ هفته پشت سر هم و در مجموع ۲۸۵ هفته مرد شماره یک تنیس جهان بوده است. این تنیسور باتجربه در ۲۳ ‏فینال رقابت‌های گرند اسلم حضور داشته (که ۱۰ تای آنها پشت سر هم بوده) و در ۱۶ تای آنها به عنوان قهرمانی رسیده است. این ‏تنیسور سوئیسی از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ در ۱۸ فینال گرند اسلم از بین ۱۹ رقابت گرند اسلمی که برگزار شده حضور داشته است. ‏درآمدهای تبلیغاتی فدرر شامل برندهای مثل ‏Rolex ،Gillette،‎ ‎‏ ‏Nike‏، ‏Lindt‏ و Mercedes-Benz می‌شود.

راجرر فدرر

۳- لبرون جیمز
درآمد: ۴۸ میلیون دلار، رشته ورزشی: بسکتبال، سن: ۲۷ سال
حتی پس از انتقال جنجالی به “میامی هیت”، لبرون جیمز هنوز یکی از محبوب‌ترین بسکتبالیست‌های ‏NBA‏ محسوب می‌شود. جیمز ‏هم اکنون یکی از بهترین بازیکنان بسکتبال دنیا محسوب می‌شود و با کمپانی‌های بزرگ قرارداد دارد. با وجود اینکه لبرون جیمز، ‏”کریس بوش” و دواین وید ستاره های میامی نتوانستند با این تیم در سال ۲۰۱۱ به عنوان قهرمانی ‏NBA‏ دست یابند اما هواداران این ‏تیم هنوز معتقدند میامی بزودی یک عنوان قهرمانی را کسب خواهد کرد. جیمز با کمپانی‌های ‏Nike، ‏Sprite، ‏Bubblicious، ‏Upper Deck، ‏State Farm‏ و ‏Mc Donald’s‏ قرارداد دارد.

لبرون جیمز

۲- کوبی برایانت
درآمد: ۵۳ میلیون دلار، رشته ورزشی: بسکتبال، سن: ۳۲ سال
کوبی برایانت با پنج عنوان قهرمانی در لیگ بسکتبال آمریکا،  ۱۳ بار قرار گرفتن در بهترین تیم منتخب سال ‏NBA، امتیاز آورترین بازیکن سال ‏‏۲۰۰۸ و یک فهرست بلند بالا از افتخارات یکی از بزرگ‌ترین بازیکن تاریخ ‏NBA‏ محسوب می‌شود. کوبی که از سال ۱۹۹۶ در ‏لس انجلس لیکرز بازی می‌کند، اکنون به سال‌های آخر بسکتبال خود نزدیک می‌شود. قرارداد او با کمپانی‌های بزرگی مثل ‏Nike‏ ‏و ‏Coca-Cola‏ سالانه ده‌ها میلیون دلار برای او درآمدزایی می‌کند.

کوبی برایانت

۱- تایگر وودز
درآمد: ۷۵ میلیون دلار، رشته ورزشی: گلف، سن: ۳۵ سال
بعد از سال ۲۰۰۹ که رابطه خانوادگی وودز با همسرش، موفقیتش در گلف در کل زندگی او دچار افت محسوسی شد درآمد او نیز ‏به شدت کاهش پیدا کرد. از آن زمان به بعد وودز قرارداد تبلیغاتی معتبری امضا نکرده است و در آمدهای او در طی دو سال اخیر ‏‏۵۰ میلیون دلار کاهش پیدا کرده است. با این حال قراردادهای تبلیغاتی او با ‏Gillete، ‏AT&T، ‏Nike‏ و ‏Electronic Arts‏ به ‏تنهایی بیش از نیمی از درآمدهای او را تشکیل می دهند.

تایگر وودز